Czy można zrezygnować z wycieczki w biurze podróży?
Turysta może zrezygnować z wyjazdu zakupionego w biurze podróży. Biura podróży w sytuacji rezygnacji z wyjazdu przez podróżnika nie zwracają całości poniesionych kosztów – potrącają odpowiednią kwotę (określony procent ceny imprezy) z tytułu kosztów rezygnacji.
Czy można zrezygnować z wycieczki wykupionej w biurze podróży?
Każdy turysta ma prawo zrezygnować z wykupionej w biurze podróży wycieczki. Należy jednak liczyć się z tym, że biura podróży nie zwracają całości poniesionych kosztów w przypadku rezygnacji. Trzeba uiścić opłatę za rezygnację, która stanowi określony procent ceny imprezy.
Wysokość opłaty za rezygnację zależy od terminu rezygnacji. Im bliżej terminu wyjazdu, tym wyższa opłata. Ponadto niektórzy touroperatorzy mogą pobierać dodatkowe opłaty, np. za anulowanie lotów lub rezerwację hoteli.
Jeśli turysta zdecyduje się na rezygnację z wycieczki, powinien jak najszybciej powiadomić o tym biuro podróży. Zwykle rezygnacja musi być złożona pisemnie. W przypadku rezygnacji z wycieczki zakupionej online, można skorzystać z odpowiedniego formularza dostępnego na stronie internetowej biura podróży.
Po otrzymaniu rezygnacji, biuro podróży wystawia klientowi fakturę na opłatę za rezygnację. Klient ma obowiązek uregulowania faktury w podanym terminie. Dopiero po dokonaniu wpłaty, biuro podróży zwróci turyście pozostałą część kwoty, która została wpłacona za wycieczkę.
Należy pamiętać, że rezygnacja z wycieczki w ostatniej chwili może wiązać się z wysokimi kosztami. Dlatego warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które pokryje opłaty za rezygnację w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba lub wypadek.
#Biuro Podróży#Rezygnacja#WycieczkaPrześlij sugestię do odpowiedzi:
Dziękujemy za twoją opinię! Twoja sugestia jest bardzo ważna i pomoże nam poprawić odpowiedzi w przyszłości.