Ile jest najwięcej stopni w Chorwacji?

4 wyświetlenia

15 lipca 2024 roku w Dubrowniku zanotowano rekordową temperaturę wody morskiej. Chorwacka Służba Meteorologiczna i Hydrologiczna (DHMZ) zarejestrowała o godzinie 17:00 temperaturę 29,7 stopni Celsjusza. To najwyższy wynik od momentu rozpoczęcia regularnych pomiarów w Chorwacji, co potwierdza wyjątkowość tegorocznego lata.

Sugestie 0 polubienia

Rekordowa temperatura wody morskiej w Chorwacji

15 lipca 2024 roku Dubrownik odnotował rekordową temperaturę wody morskiej w historii Chorwacji. Chorwacka Służba Meteorologiczna i Hydrologiczna (DHMZ) zmierzyła o godzinie 17:00 temperaturę 29,7 stopni Celsjusza.

Ten wynik stanowi nowy rekord od czasu rozpoczęcia regularnych pomiarów w kraju, podkreślając niezwykły charakter tegorocznego lata w Chorwacji. Wysokie temperatury wody morskiej są rezultatem długiego okresu słonecznej i suchej pogody, która utrzymuje się nad Adriatykiem.

Oczekuje się, że tegoroczne lato w Chorwacji będzie jednym z najgorętszych w historii. Prognozuje się, że temperatury powietrza będą przekraczać 35 stopni Celsjusza, a temperatura wody morskiej będzie oscylować w okolicach 28 stopni Celsjusza.

Rekordowa temperatura wody morskiej jest dobrą wiadomością dla turystów, którzy planują wakacje w Chorwacji. Ciepła woda zachęca do pływania, nurkowania i innych sportów wodnych. Osoby szukające ochłody przed upałem mogą znaleźć ulgę w orzeźwiających wodach Adriatyku.

Jednak wysokie temperatury wody morskiej mogą również mieć negatywny wpływ na ekosystem morski. Ciepłe wody mogą powodować zakwity glonów, które mogą obniżyć jakość wody i zagrozić życiu morskiemu. Ponadto wzrost temperatury wody może prowadzić do migracji ryb i innych gatunków morskich w poszukiwaniu chłodniejszych wód.

Pomimo możliwych negatywnych skutków rekordowa temperatura wody morskiej jest przypomnieniem o pięknie i różnorodności chorwackiego wybrzeża. Jest to cel podróży, który oferuje turystom wiele możliwości spędzenia przyjemnych i relaksujących wakacji.