Mit nem szabad enni szilveszterkor?
Szilveszterkor kerüljük a baromfit, mint tyúkot, kacsát vagy pulykát, mert a hiedelem szerint hátrafelé kaparva elkaparják a szerencsénket. A hal viszont szerencsét hozhat, de fontos, hogy a farkától kezdve együk, hogy ne ússzon el vele a jólétünk.
Mit NE Együnk Szilveszterkor? A Babonák Asztalánál
A szilveszter az újrakezdés, a remény és a jókívánságok ünnepe. De vajon minden falat, amivel koccintás után megkínáljuk magunkat, szerencsét és bőséget hoz az új évben? A népi hagyományok szerint nem feltétlenül! Míg egyes ételek bőséget ígérnek, addig mások elriaszthatják a szerencsét.
Bár a modern világban hajlamosak vagyunk elfelejteni a régi babonákat, egy kis játékos óvatosság sosem árt, ha a szilveszteri menüről van szó. Lássuk hát, milyen ételeket érdemes elkerülni az év utolsó vacsorájánál, nehogy elkaparják a szerencsénket!
Kaparászás a szerencse ellen
A néphit szerint a szárnyasok fogyasztása szilveszterkor balszerencsét hozhat az új évre. A hiedelem szerint a tyúkok, kacsák és pulykák hátrafelé kaparásznak, így elkaparhatják a szerencsénket, a jómódot és a boldogságot. Ezért érdemesebb más finomságokkal kecsegtetni az ízlelőbimbókat ezen az estén.
Ússzon felénk a szerencse!
A hal viszont éppen ellenkezőleg, kifejezetten ajánlott fogás szilveszterkor. A halak előre úsznak, így szimbolizálva a haladást, a fejlődést az új évben. A hagyomány szerint azonban nem mindegy, hogyan fogyasztjuk el ezt a szerencsét hozó állatot! Fontos, hogy a farkától kezdve együk meg a halat, hogy a jólét ne ússzon el mellőlünk az új évben.
A lényeg a jókedv
Fontos azonban megjegyezni, hogy ezek csupán régi hiedelmek, babonák. A legfontosabb, hogy a szilveszteri vacsorát jókedvűen, a szeretteink körében, finom ételek társaságában töltsük. Hiszen a valódi boldogságot és sikert nem az étel, hanem a pozitív gondolkodás és a kitartó munka hozza el az új évben!
#Étel Tilalmak#Mit Ne Egyek#Szilveszteri ÉtelekVálasz visszajelzése:
Köszönjük a visszajelzését! Az Ön észrevételei nagyon fontosak számunkra a jövőbeli válaszok fejlesztéséhez.