Jak se dělá kremžská hořčice?

7 zobrazení

Tradiční kremžská hořčice pochází z rakouského Kremsu. Její výroba spočívá v mletí žlutých a hnědých hořčičných semen, smíchaných s cukrem, solí, nefermentovaným vinným moštem a octem. Pro specifickou chuť se často přidávají i další koření. Výsledkem je typická, aromatická hořčice s osobitým charakterem.

Návrh 0 líbí se

Tajemství kremžské hořčice: jak vzniká její osobitá chuť?

Kremžská hořčice, pochlubení rakouského Kremsu, není jen obyčejná hořčice. Její specifická chuť a aroma ji odlišují od mnoha jiných druhů. Jak se ale vlastně tato lahůdka vyrábí?

Tradice výroby kremžské hořčice sahá do minulosti. Základním kamenem je pečlivé mletí hořčičných semen. Používají se jak žlutá, tak hnědá semena, která dodávají hořčici komplexnost. Základní směs pak doplní cukr, sůl, nefermentovaný vinný mošt a ocet. Právě kombinace těchto ingrediencí vytváří typickou kremžskou chuť, která je lahodná a svěží.

Důležitou roli v jedinečném charakteru hořčice hraje i přidávání koření. Zde se výrobci mohou prokázat kreativní svobodou. Často se používá kmín, fenykl, zázvor, a další aromata, která dotvářejí a obohacují hořčicovou chuť. Konečný výsledek je výsledkem pečlivé kombinace všech těchto ingrediencí a tradičních postupů.

Příprava kremžské hořčice je tedy umění, které kombinuje tradici s inovativními příchutěmi. Výsledkem je aromatická hořčice s osobitým charakterem, která je ideální jako příloha k masům, uzeninám, nebo jako samostatná pochoutka. Ať už se jedná o hořčici s klasickou chutí, či o verzi s originálními kořením, kremžská hořčice určitě potěší jak ty, kteří ji znají, tak i ty, kteří ji teprve čekají ochutnat.